Tisztelt 8. évfolyamos szülők!
Szomorúan értesültem arról, hogy néhányuk úgy tapasztalja, gyermekeik nem rendelkeznek megfelelő matematika készségekkel (számolási rutin, mértékváltás). Sajnos ez így igaz.
A tanév eleje óta folyamatosan arra törekszem és azzal küszködök, hogy számolási alapkészségeiket és logikus gondolkodásukat fejlesszem, s ezáltal csökkentsen hiányosságaikat. Ehhez viszont – ezen az évfolyamon – a heti három óra valamint a felzárkóztató foglalkozások nem elegendőek, ha a tanulók részéről nincs tanulmányi munka formájában megmutatkozó támogatás.
Nem megfelelő a munkafegyelmük. Többször úgy érzem, sokuknak mintha “fájna”, amikor gondolkodni kell, és akkor még nem beszéltem arról, hogy hiányos felszereléssel érkeznek az órára, házi feladataik nem készülnek el…
Az osztályfőnökükkel rendszeresen konzultálok ebben az ügyben, folyamatosan keressük a megoldást.
A tanév során – meg kell mondanom – önök részéről sem tapasztaltam igazi érdeklődést,együttműködést, támogatást a munkám iránt. Heti fogadóóráimon problémáikkal nem kerestek, ám amikor nem vagyok jelen (szülői munkaközösségi ülésen) egyikük azt panaszolja, hogy gyermeke annyit tud matematikából, amennyit ő otthon megtanít neki. Ebben talán lehet némi túlzás…
Én változatlanul nyitott vagyok önök és gyermekeik iránt. Továbbra is arra törekszem, hogy tanítványaim használható tudás birtokában kezdhessék meg középiskolai tanulmányaikat.
Tisztelettel: Kissné Oszkó Katalin
matematika-kémia szakos tanár,
a reál tantárgyakat tanító
munkaközösség vezetője